петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Мојс е човекот за спас на Реал Сосиедад

Гласините дека Дејвид Мојс ќе го наследи Јагоба Арасате, тренерот кој доби отказ од Реал Сосиедад, конечно се остварија.

moyes

Последни вести

Клубот од Баскија на својот официјален сајт ја потврди информацијата дека поранешниот тренер на Евертон и Манчестер Јунајтед, Дејвид Мојс е наследникот на Арасате, кој по поразот од Малага пред две кола доби отказ од клубот. Според соопштението, Мојс потпишал договор до 30 јуни 2016 година.

Своето деби на клупата на Сосиедад ќе го има на 22 ноември на мечот против Депортиво Ла Коруња, веднаш по паузата поради натпреварите од квалификациите за ЕП 2016.

По 11 кола тимот на Реал Сосиедад има освоено само 9 бода и се наоѓа на ниското за нив 15 место на табелата. Сепак надеж за тимот сеуште постои, особено што двете победи кои ги забележаа Баскијците се против Реал и Атлетико Мадрид.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести