петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Мојсов се сели во Белгија – потпиша со Лирс

MOJSOV_5757056a

Поврзани вести

Македонскиот фудбалски репрезентативец Даниел Мојсов потпиша за белгискиот прволигаш Лирс, откако денеска ги мина лекарските прегледи.

Тој со Лирс потпиша шестмесечен договор, со можност за продолжување на истиот на уште три години, доколку клубот обезбеди опстанок во Првата лига на Белгија.

“Среќен сум што на Божик потпишав нов договор. Од денеска сум член на белгискиот клуб Лирс. Ги минав медицинските прегледи по што ставив потпис на шестмесечен договор во кој има опција за продолжување на уште три сезони, доколку тимот успее да избори опстанок во прволигашката конкуренција. Сега веднаш се упатувам за Португалија, каде останатиот дел од тимот веќе се подготвува за вториот дел од сезоната. Се надевам дека ќе помогнам Лирс да бележи успеси во наредниот период и да ја оствари својата цел”, изјави Мојсов за порталот ЕКИПА.

Македонскиот репрезентативец во изминатата сезона беше член на норвешкиот клуб Бран, но стана слободен играч откако клубот испадна во второлигашка конкуренција.

Најчитани вести