сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Мојсовски избран во елитното друштво за шестото коло во Лигата на шампионите

мојсо

Поврзани вести

Наумче Мојсовски конечно одигра онака како што бевме навикнати да го гледаме пред повредата, а веднаш како резултат на тоа дојде и победата на Металург.

Совладана беше Ла Риоха, а најзаслужен за тоа беше токму Мојсовски со дури 11 погодоци, вклучувајќи го и оној последниот на неколку секунди пред крајот, што всушност беше и победоносен.

Токму поради оваа симултанка, нашиот репрезентативец беше избран и во “тимот на шестото коло” во рамките на Лигата на шампионите.

Тој е избран на позицијата лев бев, а заедно со него во првите шест се и Кристијан Цајц од Веспрем, Микел Хансен од ПСЖ, Гудјон Сигурдсон од Барселона, Драган Гајиќ од Монпеље, Растко Стојковиќ од Брест и Хозе Мануел Сиера од Пик Сегед.

Најчитани вести