Секс

Моќна тактика: Како да постигнете оргазам без да вложите труд

Моќна тактика: Како да постигнете оргазам без да вложите труд

Сексуалните фантазии не се единствениот начин на кој вашиот мозок може да влијае на физиолошкото возб удување. Доколку сте од оние дами кои максимално се трудат да доживеат оргазам, а резултати немаат ни на видик, имајте ги во предвид следните работи:

Истражувањето покажало дека еротските мечти и замислувања на сексуалното задоволство е доволно да ги возбуди жените.

seks-1415474793-50836

Исто така, една студија која е објавена во магазин за сексологија покажала дека значистелно посилни оргазми доживуваат жени на кои низ глава им се моткаат валкани мисли и слики за време на сексот, за разлика од оние кои не мислеле, пренесува „Woman’s Health“.

par-zavodenje-1390142612-24594

„Да се разбуди желбата за секс често е најголемиот предизвик, фантазирање пред самиот чин може да му помогне на вашето тело да се возбуди“, објаснува сексологот Џесика О Рејли. Кога сте во опуштена состојба, туширајте се со миризлива купка, лежете во кревет, слушајте м узика, дозволете му на вашиот ум да талка и на тој начин се ослободувате од тешките мисли.

devojka-u-donjem-vesu-1415809234-51023

„Дури не ни морате да размислувате конкретно за секс. Фантазирајте за тоа како вас ве заведува или како вие ја преземата улогата на заводничка“, објаснува О Рајли.

Постепено ќе почувствувате како сексуалната енергија струи по вашето тело. Овој трик користете го и подоцна, во текот на сексот со вашиот партнер. Ќе почувствувате како ве обџема се посилна желба и како страста се распламтува.

Дури 37 отсто од жените го искусува она што може да се смета за оргазам без напорт од сите влажни сонови.