среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Молотови коктели фрлени врз Цивилната заштита во Косовска Митровица

Во северниот дел на Косово денеска се одржува повторување на локалните избори за градоначалник на Партеш.

kosovskamitovica

Поврзани вести

Канцеларијата за Косово и Метохија побара од ЕУЛЕКС и КФОР да ги пронајдат лицата кои вчера вечер фрлија молотови коктели врз возила на Цивилната заштита во северниот дел на Косовска Митровица, и да бидат изведени пред суд, јави Танјуг.

Канцеларијата за Косово и Метохија побара од ЕУЛЕКС и КФОР да ги пронајдат лицата кои вчера вечер фрлија молотови коктели врз возила на Цивилната заштита во северниот дел на Косовска Митровица, и да бидат изведени пред суд, јави Танјуг.

Во синоќешното соопштение на Канцеларијата се истакнува дека „не поминува ниту ден, а да не се случи некој напад врз Србите и нивниот имот, и додава дека за вчерашниот напад врз возилата на Цивилната заштита во северна Косовска Митровица се одговорни две лица“.

Во северниот дел на Косово денеска се одржува повторување на локалните избори за градоначалник на Партеш.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести