четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Молотов коктел пред домот на млад прилепчанец

Непознато лице фрлило молотов коктел пред домот на прилепчанец, за среќа нема повредени.

molotovkoktel

Поврзани вести

Молотов коктел бил фрлен пред домот на прилепчанец во раните утрински часови.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска, околу 4.30 часот пред домот на 22-годишниот К.С. на улицата Крагуевачка во Прилеп непознато лице фрлило молотов коктел.

Од експлозијата била запалена влезната врата, но К.С. успеал да го изгасне пожарот пред да се прошири.

Полицијата работи на откривање на сторителот и мотивот на инцидентот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести