Момче нападнато и прободено во стомак на Кеј

913

Синоќа околу 22 часот во Скопје на улица „Кеј Димитар Влахов“, У.Ш. (20) од село Студеничани, скопско бил физички нападнат од страна на неколку маскирани лица, кои со физичка сила и остар предмет му нанеле повреда во пределот на стомакот.

Од страна на лекар од Градската општа болница му биле костатирани телесни повреди.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и целосно расчистување на настанот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.