среда, 23 август 2017  |  Вести денес: 0

Момче од Битола силувало малолетничка

СВР Битола поднесе кривична пријава против седумнаесетгодишник од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело полов напад врз дете кое не наполнило 14 години.

битола

Поврзани вести

Во декември 2015 година пријавениот кога бил во Прилеп имал договорено да се сретне со оштетеното четиринаесетгодишно девојче од Прилеп.

Откако се сретнале заедно заминале во Битола во домот на пријавениот каде истиот имал полови дејствија со девојчето.

Најчитани вести