четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Момче од Врање почина додека вежбало во теретана

Треба да се внимава какви препарати се користат и да се вежба под надзор на стручно лице.

nemanja

Последни вести

Осумнаесетгодишниот Немања Кициќ од Врање почина додека вежбал во третана.

Според информациите, на Немања му откажало срцето.  Тој при обидот да подигне тежина ја загубил свеста. Веднаш притрчале останатите момчиња кои вежбале. Повикале брза помош и момчето било префрлено во болница, но лекарите не успеале да го реанимираат.

Неговите родители денеска во обраќање до јавноста преку српските медиуми ги предупредуваат сите родители чии деца вежбаат да внимаваат какви препарати користат и дали се под надзор на стручни лица.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести