четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 53

Момче погодено со куршум на семејна веселба

policija-640x426

Последни вести

Б.Н. (28) од село Форино, Гостиварско, вчера, на семејна веселба, е погоден од огнено оружје при што здобил прострелна рана во пределот на десното колено.

Како што соопшти МВР, по несреќата повредениот е пренесен во Клиничкиот центар – Скопје и е надвор од животна опасност.

Полицијата го лишила од слобода е лишен Н.М. (43), кај кого била веселбата. Извршен е увид на местото на настанот и се преземаат мерки за негово целосно расчистување.

Најчитани вести