среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 46

Момче прободено со нож по расправија за мобилен телефон

Дваесет и едногодишно момче е повредено во левата потколеница од убод со нож при вербална расправија меѓу две групи, што се случила синоќа околу 19:30 часот на ул. „133“ во Тетово.

нож

Поврзани вести

Како што информира Министерството за внатрешни работи, во расправијата, во која од една страна учествувале 10 до 12 лица, а од другата страна шест лица, каде што едно од момчињата со нож нанело убодна рана во пределот на левата натколеница на друго момче.

Како причина за насилството се наведува тоа што Ѓ.Д му продал мобилен телефон на Е.Ц и не го исклучил фејсбук профилот. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести