среда, 29 март 2017  |  Вести денес: 12

Момче прободено во срце донесено на Ургентен

М.М. од Елесан Косово вчера околу 13 часот бил донесен од страна на непознато лице во Ургентниот центар во повреда во пределот на срцето.

urgenten-centar-640x291

Последни вести

Дваесет и девет годишниот М.М. од Елесан Косово вчера околу 13 часот бил донесен  од страна на непознато лице во Ургентниот центар во повреда во пределот на срцето.

Oд МВР денес информираат дека М.М. имал убодна рана од остар предмет во пределот на срцето и не бил контактибилен.
Од страна на доктор констатирано е  дека се работи за повреда на срцето со остар предмет, а полицијата презема мерки за расчистување на настанот.

Најчитани вести