среда, 28 јуни 2017  |  Вести денес: 4

Момче пронајдено починато кај Демир Капија, трагаа по него цела ноќ

stop-policija-lenta-1

Последни вести

Починато лице утрово околу 5:40 часот е пронајдено на патниот правец Демир Капија- Неготино, во близина на местото викано „Прждевски Споменик“, потврдуваат од МВР за Курир додавајќи дека увидот е во текот.

Како што неофицијално дознаваме станува збор за 25 годишниот К. С. од Кавадарци кој вчера бил пријавен за исчезнат.

На социјалните мрежи вчера се споделуваше информацијата за неговото исчезнување. Според пишувањата на истите, тој последен пат бил виден на собир со мотори, од каде заминал со мотор Хонда, по што му се губи трагата. Негови пријатели и блиски се организирале и го пребарувале теренот речиси 10 часа, по што момчето било пронајдено починато.

Од полицијата информираат дека повеќе детали ќе бидат познати по завршувањето на увидот.

Најчитани вести