Крими хроника

Момче со возило удрило во 89-годишен велосипедист

Момче со возило удрило во 89-годишен велосипедист

Осумдесет и деветгодишен велосипедист е тешко повреден откако во него удрило возило вчера на улицата Ѓорче Петров во Скопје околу 10.40 часот во Скопје.

С.Б. (28) од Скопје управувајќи возило „форд фиеста“ со скопски регистерски ознаки удрил во велосипедист М.М. (89) од Скопје. Со возило на Итна помош М.М. бил пренесен во Клиничкиот центар во Скопје каде му биле констатирани тешки телесни повреди (фрактура на лев колк) и бил задржан на лекување. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Скопје и се работи на целосно расчистување на случајот.