вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Момче избодено со нож во центарот на Будва

nozz500

Поврзани вести

На шеталиштето во Будва вчеравечер околу 23:15 часот 23-годишниот И.П се здобил со повеќе убодни рани, најверојатно предизвикани од нож, соопштуваат од црногорската полиција.

Жртвата пред полицијата одбила да каже како дошло до нападот. Тој моментално е префрлен во општата болница во Котор каде му се укажана медицинска помош.

Истрагата е во тек.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести