сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Момче нападнато со шишиња во дискотеката „Лолипоп“

Како што информираат од полицијата, 27-годишниот Д.Ц.(27) од Куманово во дискотеката „Лолипоп“ без повод и причина го нападнал момчето од Куманово фрлајќи му стаклени шишиња од кои му нанел расекотини во пределот на главата.

sise-skrseno-500

Последни вести

Дваесет и седум годишно момче било нападнато во саботата во позната дискотека.

Како што информираат од полицијата, 27-годишниот Д.Ц.(27) од Куманово во дискотеката „Лолипоп“ без повод и причина го нападнал момчето од Куманово фрлајќи му стаклени шишиња од кои му нанел расекотини во пределот на главата.

Против Д.Ц. е поднесена кривична пријава за насилство.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести