понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Момче од Гази Баба загина во Сирија

Околностите во кои загинало момчето засега се непознати, а ниту се знае кога тој заминал во Сирија.

sssirijaaa

Последни вести

Дваесет и тригодишен скопјанец Бурхан Беслими загинал во Сирија, извести дневниот весник на албански јазик „Коха“.

Според информациите на весникот, момчето живеело во населбата Гази Баба.

Околностите во кои загинало момчето засега се непознати, а ниту се знае кога тој заминал во Сирија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести