среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Момче од Србија заклано на Малта

Србин убиен на Малта

noz

Поврзани вести

Дваесет и седумгодишен Србин е убиен во стан во Заливот свет Павле на Малта ноќеска околу два часот, јавуваат локалните медиуми.

Како што се наведува, момчето имало две убодни рани на телото, а починал неколку минути откако во станот пристигнала екипа на прва помош и полиција.

Полицијата во текот на ноќта привела три лица поради ова убиство, а опсежната истрага и понатаму трае. Сослушувањата се во тек, а меѓу повредените има и лица од Малта и странски државјани.

Убиството го пријавил човек кој се претставил како сведок, а соседите изјавиле дека убиството се случило во стан на последниот кат, како и убиениот не престојувал во тој стан.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести