среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Момче се бори за живот по тешката сообраќајна несреќа кај Стаклара

staklara_soob

Последни вести

Дваесет и четири годишниот Д.К. од Куманово се бори за животот на скопските Клиники, по тешките повреди со кои се здоби во сообраќајната несреќа која синоќа се случи на булеварот „Борис Трајковски“ во близина на Стаклара.

До несреќата дошло при судир на „БМВ“ со кумановски регистерски таблички кое го управувал младиот возач и автомобил „Пасат“ со скопски таблички.

Полесно повредени се возачот на „Пасатот“ М.К.(42) и неговата сопруга Љ.К. на кои лекарска помош им била укажана во Градската општа болница.

Полицијата на местото на несреќата извршила увид.

Најчитани вести