Балкан

Момче се фрли од зграда по кавга со девојката

Момче се фрли од зграда по кавга со девојката

Дваесет и седумгодишно момче се фрли од третиот кат на зграда во Бургас  по расправија со негата девојка.

Лекарите сеуште се борат за животот на Иван.Г. кој од падот се здобил со тешки телесни повреди.

Инцидентот се случил откако Иван отишол на гости кај неговата девојка, која е 10 години постара од него. По вечерата со која двајцата конзумирале и големо количество на алкохол, љубовниците започнале да се расправаат.

27-годишниот Бугарин без да размисли за последиците се затрчал кон терасата и скокнал.