четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 49

Момче се пресече од стаклена врата и искрваре до смрт

dete

Последни вести

Дванаесетгодишно момче искрваре до смрт откако се пресече од стаклото на зграда.

Момчето си играло со другарчињата и во еден момент се стрчало кон влезот на зградата. Не забележувајќи ја вратата, удрило со глава во неа и стаклото кое се скршило го пресекло во пределот на вратот.

Екипата на Итната помош која дошла на повик на граѓаните, го пренесла во Клиничкиот центар во Ниш, но набрзо момчето починало поради преголемата количина на изгубена крв.

Трагедијата се случила околу 19 часот, а според првичните информации момчето не живеело во таа зграда.

Најчитани вести