петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Момче во Белград го прегази возило на Брза помош

Едно момче загина при стравична сообраќајна несреќа на српскиот булевар Крал Александар. Момчето прво било удрено од трамвај, а кога слетало на патот, го удрило возило на Брзата помош.

Image

Последни вести

Едно момче загина при стравична сообраќајна несреќа на српскиот булевар Крал Александар. Момчето прво било удрено од трамвај, а кога слетало на патот, го удрило возило на Брзата помош.

Лекарите реагирале веднаш, но можеле само да констатираат смрт.

Како што дознаваат српските медиуми, станува збор за 22-годишно момче.

Грозоморна слика, велат минувачите. Улицата е со крв, траги од крв има и на трамвајот и на возилото кое смртно го удри момчето.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести