понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Момче загина во сообраќајка на автопатот Кичево – Гостивар

Се судриле „Мерцедес“ со охридски регистерски ознаки, управувано од Ќ.М.(1975) од селоПодмоље – Охрид и Моторцикл „Кавасаки“ без регистарски ознаки, управувано од Бетим Ш.(1990) од Кичево.

ppppppppppppp

Последни вести

На автопатот Кичево – Гостивар кај местото „Сатеска“, вчера се случила сообраќајна незгода.

Се судриле „Мерцедес“ со охридски регистерски ознаки, управувано од Ќ.М.(1975) од селоПодмоље – Охрид и Моторцикл „Кавасаки“ без регистарски ознаки, управувано од Бетим Ш.(1990) од Кичево.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил Бетим кој починал на лице место, а Ќ.М. по укажаната лекарска помош во Кичево е пренесен во Ургентен Центар Скопје.

Увид на лице место извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од ПО за БПС-Кичево.Сообраќајот бил во прекин од 18.20 до 20.30 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести