Македонија,Крими хроника

Момчиња нападнати во Чаршија

Момчиња нападнати во Чаршија

Две момчиња се синоќа биле нападнати од непознати лица во Стара Чаршија.

Напаѓачите физички ги нападнале оштетените, при што на Ј.А. му нанеле убодна рана од остар предмет и истиот е пренесен во Ургентен центар Скопје, каде му е констатирана телесна повреда.

Б.Б. од кого биле украдени 2.000 денари, е пренесен во ГОБ „Св.Наум Охридски“ Скопје каде му е констатирана скршеница на носот.

Од полицијата информираат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот и пронаоѓање на сторителите.