петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 35

Момчиња нападнати во Чаршија

Stara-Skopska-carsija-500

Поврзани вести

Две момчиња се синоќа биле нападнати од непознати лица во Стара Чаршија.

Напаѓачите физички ги нападнале оштетените, при што на Ј.А. му нанеле убодна рана од остар предмет и истиот е пренесен во Ургентен центар Скопје, каде му е констатирана телесна повреда.

Б.Б. од кого биле украдени 2.000 денари, е пренесен во ГОБ „Св.Наум Охридски“ Скопје каде му е констатирана скршеница на носот.

Од полицијата информираат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот и пронаоѓање на сторителите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести