петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Момчињата кои го претепаа возачот на Брза помош проговорија за инцидентот:Тој прв не’ нападна

Малолетниците раскажаа за инцидентот на новогодишната ноќ.

tepackaslika

Поврзани вести

Возачот излезе од комбето и посегна по метална шипка.Тогаш го нападнавме, раскажуваат момчињата кои се соомничени дека го нападнале возачот на Брзата помош во Кисела Вода, дознава Press24 од доверливи полициски извори.

„Еден другар беше повреден. Поминуваше Брза Помош и ние се обидовме да ја запреме. Но таа не одмина. Еден другар замавна кон возилото. Во тој момент возачот застана. Излезе од комбито и посегна по метална шипка. Тогаш го нападнавме“, раскажува еден од малолетниците кои на новогодишната ноќ нападнаа возач на Брзата помош.

Според информации на порталот, покрај петмината малолетници во полициска станица ќе биде повикан и 52-годишниот возач.

Во баналната расправија тој заработи сериозни повреди поради кои мораше да замине на операција на скопска Трауматологија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести