среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Момин поток без вода

nemavodasl

Последни вести

Поради дефект на водоводна мрежа профил ф-80 милиметри на улица Скупи бр.3А/41, без водоснабдување ќе останат корисниците од населеното место Момин Поток.

Прекинот на водоснабдувањето ќе биде од 09:30 часот па се до санирање на дефектот, известуваат од ЈП „Водовод и канализација“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести