сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 2

МОН со нова капитална инвестиција во Струга (ФОТО)

За потребите на учениците и наставниот кадар во СОУ „Нико Нестор“ во Струга, во состав на постојниот објект се гради нов, дополнителен објект со површина од 500 квадратни метри

spiro-ristovski-1.gif555-640x428

Последни вести

Министерството за образование и наука започна со реализација на уште една капитална инвестиција за унапредување на образовната инфраструктура, објави денеска заменик министерот за образование и наука Спиро Ристовски на својот Фејсбук профил.

– За потребите на учениците и наставниот кадар во СОУ „Нико Нестор“ во Струга, во состав на постојниот објект се гради нов, дополнителен објект со површина од 500 квадратни метри, со 6 нови училници и 4 кабинети. Се инвестираат речиси 15 милиони денари. Нека е аирлија!, напиша Ристовски.

1

2

3

4

5

Најчитани вести