сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Монахиња се обесила во српски манастир

Српските медиуми пишуваат дека нејзиното тело е пронајдено во манастирските простории, каде што е погребан партијархот Павле.

manastir-Rakovica-500

Поврзани вести

Монахињата Милена Илиќ (52) е пронајдена мртва во манастирот Раковица во Белград, а истрагата ќе ја утврди причината за смртта. За сега постојат сомневања дека станува збор за самоубиство со бесење.

Српските медиуми пишуваат дека нејзиното тело е пронајдено во манастирските простории, каде што е погребан партијархот Павле.

Најверојатно се работи за самоубиство со бесење, но причината за смртта ќе се утврди по истрагата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести