петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Монако брои 15 милиони евра за Жереми Менез

menez

Поврзани вести

Директниот ривал за шампионската титула во француската Прва лига, тимот на Монако е последниот кој потврди дека ќе се обиде за време на зимскиот преоден рок да ги осигура услугите на проблематичниот крилен напаѓач на ПСЖ, Жереми Менез.

Повремениот репрезентативец на Франција сигурно ќе си замине од „Паркот на Принцовите” за време на зимскиот преоден рок, единствената причина за неговото заминување е лошиот однос кој го има со тренерот на „светците”, Лорен Блан.

Официјална понуда од најмалку 15 милиони евра за Менез, освен сопственикот на Монако, рускиот милијардер, Димитри Риболовлев, најверојатно ќе испрати генералниот менаџер на италијанскиот калчо гигант Јувентус, Џузепе Марота.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести