понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Монако игра за заверка на втората позиција

monako zaverka vtora

Поврзани вести

Минимална но злато вредна победа од 3:2, на тешкото гостување во Монпеље, забележаа фудбалерите на Олимпик од Марсеј кои и понатаму се во игра за четвртата и петата позиција на табелата и за пласман во групната фаза од најмасовното клупско натпреварување, Лигата на Европа.

Кога се во прашање денешните натпревари од 33. коло во француската Прва лига, убедливо најголемо внимание привлекува дуелот помеѓу екипите на Рен и Монако.

Домаќинот е на добар пат да обезбеди опстанок во елитното друштво, додека новајлијата во елитното друштво е на добар пат да заврши како второпласиран и на тој начин да обезбеди директен пласман во групната фаза од Лигата на шампиони.

Денеска на програмата: Лил – Валенсиен, Ајачио – Бордо, Евијан – Бастија, Ница – Лориент, Рен – Монако, Сошо – Тулуз.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести