среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Монако на еден чекор од Лигата на шампиони

monako se poblisku

Поврзани вести

Новајлијата во француската Прва лига, тимот на Монако забележа минимална победа во првенствениот дуел против гостинскиот тим на Ница и со освоените три бода избраниците на Клаудио Раниери направија уште еден голем чекор кон освојување на втората позиција на табелата и кон директниот пласман во групната фаза од Лигата на шампиони.

Погодокот вреден три бода, постигнат во 5 минута беше дело на бугарскиот интернационалец, Димитар Бербатов.
Без победник и без погодоци заврши вториот дерби натпревар од 34. коло, дуелот на “Велодром” помеѓу екипите на Олимпик од Марсеј и Лил.

Резултати: Монако – Ница 1:0, Бастија – Ајачио 2:1, Бордо – Генгамп 5:1, Лориент – Монпеље 4:4, Римс – Сошо 0:1, Валенсиен – Нант 2:6, Марсеј – Лил 0:0.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести