понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Монако победува и без помошта на Фалкао

monako bez falkao

Поврзани вести

Најинтересниот неделен натпревар од 22-то коло од француската Прва лига, дерби пресметката на „Луи Втори” помеѓу вечните ривали Монако и Олимпик од Марсеј, заврши со сигурен триумф на домаќинот од 2:0.

Освоените три бод имаат дуполно значење затоа што истите се освоени без помошта на најдобриот фудбалер Радамел Фалкао кој пред неколку дена ги скина лигаментите во левото колено и нема да биде во комбинација за игра во следните шест месеци.

Резултати: Лион – Евијан 3:0, Бордо – Сент Етјен 2:0, Монако – Марсеј 2:0.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести