понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Монако се сопна и од Лил

monako sopna od lil

Поврзани вести

Без победник, 1:1, заврши најинтересниот неделен натпревар од 30. коло во француската Прва лига, дуелот помеѓу второпласираниот Монако и третопласираниот тим на табелата, Лил.

Сигурна победа од 3:1 во дуелот против екипата на Сошо, забележаа фудбалерите на Сент Етјен, а минимална победа од 1:0 на гостувањето во Генгамп, остварија фудбалерите на Олимпик од Лион.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести