сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 31

Моника Белучи се фотографираше гола на 51 година!

Актеркта, која е ѕвезда на новиот филм на Емнр Кустурица „На млечниот пат“, често истакнува дека не се плаши од стареењето и дека прифаќа дека нејзиното тело со годините се менува како и дека е среќна самата со себе.

m3

Поврзани вести

Моника Белучи (51) се фотографираше сосема гола, позирајќи во базен, за магазинот „Парис мач“. Неколку фотографии од едиторијалот осамнаа и на нејзиниот официјален профил на Инстаграм.

Актеркта, која е ѕвезда на новиот филм на Емнр Кустурица „На млечниот пат“, често истакнува дека не се плаши од стареењето и дека прифаќа дека нејзиното тело со годините се менува како и дека е среќна самата со себе. Таа смета дека педесеттите години се нов почеток и дека се чувствува како повторно да живее.

Моника не сака да претерува со шминката, а за фигурата се грижи така што пие многу вода, вежба јога и плива кога е во можност.

 

m1

m2

mm

Најчитани вести