среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Монструм силувал средношколка во Врање

siluvanje

Поврзани вести

Дваесетгодишниот Марко Џ.  Кој ја силувал осумнаесетгодишната средношколка, А.С. од Врање.

Судот му одредил 30 дневен притвор на насилникот.

Жртвата и насилникот наводно порано биле во љубовна врска. Трето засега анонимно лице кое видело што се случува и помогнало на девојката и го пријавило случајот во полиција.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести