сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 36

МОНСТРУОЗНО: ИД фрли живи луѓе во врел катран

lider-id

Поврзани вести

Терористите на Исламската држава на брутален начин погубија шест лица така што ги фрлија во буре со врел катран.

Како што јавуваат светските медиуми, овој монтруозен случај на погубување се случил во џихадистичкиот команден центар во Ал – Шор во Ирак.

„Шпионите“ кои се погубени биле жители на Мосул и наводно работеле за ирачката влада.

Припадниците на ИД од основањето на оваа терористичка организација своите противници јавно ги погубуваат на ужасни начини.

Најчитани вести