петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Монтечемоло се повлекува од Ферари

ferari500

Последни вести

Претседателот на Ферари, Лука Ди Монтечемоло се повлекува од функцијата, пишуваат италијанските медиуми.

На негово место ќе дојде првиот човек на „Фиат“, Серџо Маркионе.

На Ферари и оваа сезона не му оди најдобро, па по 13-та трка е четврти по генералниот пласман. Најдобриот возач на екипата Фернандо Алонсо е петти во генералниот пласман.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести