петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 63

Монтела најпосле ќе располага и со услугите на Марио Гомез

motela za gomez

Поврзани вести

Тренерот на италијанскиот калчолигаш Фиорентина, Винченцо Монтела потврди дека по пауза од четри месеци, повторно на располагање ќе ги има и услугите на германскиот интернационалец, Марио Гомез.

Поранешниот напаѓач на Баерн (М) се повреди на стартот од новата сезона во италијанската Серија А, а клупскиот доктор потврди дека искусниот напаѓач ги има истегнато вкрстените лигаменти во десното колено.

“Гомез паузираше четри месеци но сега е подготвен за игра. Нема да брзаме, ќе почне со полесни тренинзи. Мислам дека можеме многу да профитираме од неговиот кам-бек. Имаме потреба од свежа крв во нападот”, изјави Монтела.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести