четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Монтела не очекува клоца од клупските челници

montela kloca

Поврзани вести

Актуелниот предводник на италијанскиот калчолигаш Фиорентина, Винченцо Монтела ја негираше пласираната шпекулација дека во новата клупска сезона ќе биде тренер на големиот ривал од италијанската Серија А, тимот на Милан.

„Откако ќе го одиграме финалниот натпревар во Купот на Италија, јас ќе имам состанок со клупските челници и за време на истиот ќе биде дефинирана стратегијата за новата сезона во италијанската Серија А. Јас сум убеден дека нема ни теоретска шанса да не бидам тренер на Фиорентина во новата клупска сезона. Сепак, последниот збор ќе го имаат клупските челници. Од нив зависи дали ќе добијам клоца или ќе останам во тренерската фотеља”, изјави Монтела.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести