четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 20

Монтела сака Балотели да биде закован на резервната клупа

montela baloteli

Поврзани вести

На неколку часа до официјалниот старт на првенствениот дуел од 30. коло во италијанската Серија А, помеѓу екипите на Фиорентина и Милан, предводникот на „виолетовите”, Винченцо Монтела изјави дека подобро би било, најдобриот фудбалер во дресот на Милан, Марио Балотели, целиот натпревар да го следи од клупата за резервни фудбалери.

„Мислам дека нема некоја голема промена во Милан откако си замина Алегри. Милан и понатаму игра со истите фудбалери. Мислам дека го реализираат зацртаниот план, дека се движат во една позитивна насока. Ми се чини дека имаат потреба од подолг временски период за да го реализираат зацртаниот план. Марио Балотели? Лично не го познавам, но ми се чини дека станува збор за пријатна личност. Фудбалер кој може со само еден потег да го реши натпреварот. Се надевам дека нема да игра на денешниот натпревар, дека истиот ќе го следи од клупата за резервни фудбалери”, изјави Монтела.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести