сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Мората се предомисли, сега сака да остане во Мадрид

morata

Поврзани вести

Младиот напаѓач на шпанскиот гигант Реал (М), Алваро Мората се обиде да стави крај на исте шпекулации околу неговата иднина и на приказната дека сигурно ќе си замине од “Сантијаго Бернабеу” за време на зимскиот преоден рок.

“Точно дека многу работи беа кажани во изминатиот период, но јас сум среќен во Мадрид и сакам да останам на “Сантијаго Бернабеу”. Разговарав и со тренерот и со клупските челници. Секој ден разговарам и со моите соиграчи. Цел живот сум дел од овој голем клуб и знам дека играм за најдобриот клуб во целиот свет. Тука играат најдобрите фудбалери и сакам да им помогнам. Ќе им помогнам, без разлика колкава ќе биде мојата минутажа. Норамлно дека ќе бидам уште посреќен ако добијам некоја минута повеќе. Јас можам да ветам дека ќе работам напорно, дека сакам да напредувам и дека сакам да останам во Мадрид”, изјави малдинскиот репрезентативец на Шпанија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести