среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Мората среќен во Мадрид иако само седи на клупата за резерви

Младиот напаѓач на шпанскиот гигант Реал (М), Алваро Мората, ја негираше пласираната информација од фудбалските медиуми дека е незадоволен од третманот и од минутажата која ја има на “Сантијаго Бернабеу” и дека сака да ја промени клупската средина за време на зимскиот преоден рок.

morata

Поврзани вести

“Тоа не е точно. Јас сум среќен во Мадрид и имам чуство дека тренерот, Карло Анчелоти, неговиот помошник, Зинедин Зидан и останатите кои се дел во стручниот штаб веруваат во моите квалитети. Уште сум млад и сакам и понатаму да го носам дресот на Реал (М). Секој фудбалер сака да има голема минутажа, да игра на секој натпревар, но тренерот веќе покажа дека верува во моите услуги. Ми даде шанса да играм на најтешките натпревари и јас со добра игра му се заблагодарив за укажаната шанса.

Среќен сум во Мадрид и се надевам дека тука ќе останам уште многу години. Имаме фантастичен тим, еден од најдобрите во Европа”, изјави Мората.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести