петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Морбидна шега – Бараа откуп за Тијана, па се извинија!?

tijana-juric1-830x553

Последни вести

Основачите на контроверзната страница на социјалната мрежа Фејсбук „Тијана Јуриќ- Како да се дојде до неа“, брзо го смениле изгледот на страницата, ја симнале сликата на киднапер со дете и поставиле известување дека тоа го направиле за да привлечат внимание на јавноста поради потрагата по исчезнатото девојче. Но, по неколку минути целата страница е избришана.

Како што објави српскиот „Телеграф“, полицијата трага по лицата кои ја поставиле оваа страница, а според оперативните податоци од терен, во прашање е бизарна шега. Претходно „киднаперите“ напишале „Се извинуваме поради непријатностите. Само сакавме да привлечеме внимание на јавноста. Со цело срце сме со Тијана Јуриќ“.

Да потсетиме, синоќа е направена групата „Тијана Јуриќ- Како да се дојде до неа“. Тука беа напишани „условите под кои таа ќе биде пуштена на слобода“.

„Во замена за Тијана бараме милион динари. Таа во моментот е на безбедно место. Ако во рок од седум дена не ги добиеме парите, полека ќе почнеме да ја мачиме“, ова е дел од пораката објавена на ФБ групата.

 

tijana1

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести