вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

„Моша Пијаде“ без вода

vodovod

Поврзани вести

Поради изведување на приклучок на улица Моша Пијаде (кај ТЦ Соравија)  профил ф-200 милиметри без водоснабдување ќе останат дел од корисниците од Градска Болница, дел од ГТЦ, Соравија, ССМ и дел од Ново Маало на потегот од улиците Кочо Рацин и Мирче Ацев од 09:30 часот па се до изведување на приклучокот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести