понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Москва: 2.000 лица евакуирани поради пожар во трговски центар

moskva

Поврзани вести

Во трговскиот центар „Москва-сити“ во руската престолнина, гори магацин со површина 40 метри квадратни, пренесе „Интерфакс“, повикувајќи се на службата за итни ситуации.

Пожарот избувнал на првиот подземен кат на зградата. Околу 2.000 лица се евакуирани од трговскиот центар поради пожарот.

Претходно беше соопштено за уште еден пожар во ште еден трговски центар во Москва.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести