сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Москва: Неисправност на железничка свртница можна причина за несреќата во метрото

Истрагата, сепак, разгледува и други верзии на настанот.

metro

Последни вести

Главна причина за вчерашната несреќа во московсото метро, при што загинаа 22 лица, според истрагата, би можела да биде неисправност на железничката свртница, соопшти извор од правосудните органи на руската престолнина.

Како што јави ИТАР-ТАСС, истрагата, сепак, разгледува и други верзии на настанот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести