среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Москва разгледува дополнителни мерки против Западот

1369346913752

Последни вести

Москва работи на потенцијални дополнителни контрамерки во случај западните земји да и воведат нови санкции, соопштија денеска руските официјални лица.

„Разгледуваме неколку опции. Повеќе пати нагласивме дека Русија не е заговорник на реториката санкции, како што и не е и онаа која ги покрена. Но, во случај ако нашите партнери продолжат со нконструктивноста, па дури и деструктивната пракса, ќе бидеме приморани да воведеме дополнителни контрамерки“, изјави Димитриј Песков, портпарол на претседателот Владимир Путин.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести