вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Мота ги побара Пирло, Погба, Педро, Луиз

mota gi pobara

Поврзани вести

Италијанскиот интернационалец од редовите на актуелниот шампион на Франција, тимот на ПСЖ, Тиаго Мота испрати јасна порака до клупските челници и им откри до кои фудбалери да бидат ангажирани за време на летниот преоден рок.

„Сакам во новата сезона да имам неколку нови соиграчи. Сакам дресот на ПСЖ да го облечат Давид Луиз, Џорџо Киелини, Андреа Пирло, Пол Погба, Миралем Пјаниќ и Педро Родригез. Така ќе се засилиме физички, ментално и технички. Ако ги купиме овие фудбалери, сигурно ќе имаме поголем успех и во Лигата на шампиони. Челзи не елиминира затоа што е подобро подготвен и физички и ментално”, изјави искусниот играч за врска.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести