четврток, 23 март 2017  |  Вести денес: 0

Мотоциклист од Куманово тешко повреден во сообраќајка

motor_-_07-640x389

Последни вести

Мотоциклист е тешко повреден во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 19:25 часот на крстосницата на булеварот „Трета Македонска Ударна Бригада“ и улицата „Видео Смилевски – Бато“ во Куманово.

Во сообраќајната несреќа учествувал автомобил „Фолксваген пасат“ со кумановски регистарски таблички, управуван од  29-годишниот Г.М. и мопед „Априлија“ со кумановски регистарски ознаки кој го управувал  М.Ј. (20).

По несреќата, возачот на моторот М.Ј. е хоспитализиран во кумановската болница, но поради сериозноста на повредите е пренесен во Ургентниот центар во Скопје.

Увидот што вчера го извршила екипа на СВР Куманово ќе ги покаже причините за настанување на несреќата.

Најчитани вести