Македонија,Крими хроника

Мотоциклист повреден во сообраќајка во Битола

Мотоциклист повреден во сообраќајка во Битола

Дваесет и пет годишниот Ј.Ѓ. од Битола, управувајќи мотоцикл „Јамаха“ со охридски регистарски ознаки, сопственост на А.Б. од Охрид, вчера изгубил контрола над истиот и паднал на коловозот.

Несреќата се случила во Битола на улица „Партизанска“, во 18:45 часот.

Во незгодата, Ј.Ѓ. се здобил со скршеница на десна клучна коска и по укажаната лекарска помош во Клиничка болница Битола, е пуштен на домашно лекување.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР-Битола.